Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

„Któż czas zatrzyma? Kto ma władzę?

Dziś wiem: młodości świadkowie" Fragment wiersza ”Czas zatrzymany” M.Smogorzewskiego.
To motto towarzyszy serii zajęć z młodzieżą naszego Liceum, które dotyczą  bogatej historii szkoły. W związku z jubileuszem 115-lecia, dzięki dofinansowaniu przez Powiat Będziński ukazała się księga jubileuszowa trzecia, wydana staraniem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO. To wydarzenie jest okazją do zapoznania obecnych wychowanków z losami ich poprzedników  w okresie międzywojennym, zamordowanych w Charkowie i Katyniu oraz czasach powojennych. Młodzież poznaje wkład naszych absolwentów w dzieje państwa i narodu.