Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Świętując 115 lecie szkoły, pamiętamy o tych, którzy odeszli

2 czerwca młodzież razem z panem Grzegorzem Pasztą - przewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO odwiedziła  cmentarz na Górce Zamkowej. Pochyliła się nad grobami nauczycieli i pracowników swojej szkoły. Była to wspaniała lekcja historii dla młodych ludzi, tym bardziej, że pan Paszta przy każdym z grobów przytaczał historie związane z konkretną postacią. Fakt ten jest świadectwem, że myśląc o przyszłości, nie możemy zapominać o tych, którzy tworzyli podwaliny naszej teraźniejszości.