Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2016/17

Spotkanie z Zahavą Laskier

Z inicjatywy Pana Adama Szydłowskiego, który doprowadził do nagłośnienia pamiętnika Rutki Laskier w Liceum gościliśmy jej przyrodnią siostrę Zahavę Laskier Scherz. Spotkanie było okazją do opowieści o powojennych losach Jakuba Laskiera (ojca Rutki) oraz jego rodziny. Uczniowie pytali także o współczesne problemy Izraela m.in. konflikt izraelsko - palestyński.

Spotkanie było też okazją do "szlifowania" języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Wycieczka w Pieniny

 

Pogoda nie dopisała, ale humory tak.
Pierwszego dnia udało się moknąć od 8. kilometra 13. kilometrowego  spaceru do Czerwonego Klasztoru. Prawda, że mogło być gorzej?
Poranek drugiego dnia nie zostawiał wątpliwości - lało. Dach nad głową znalazł się w szczawnickiej  pijalni wód, w Muzeum Etnograficznym i w Kościele pw. Matki Bożej Pośredniczki Łask.
Dzień trzeci przyniósł odmianę -  zamiast deszczu: śnieg! Powitanie Zimy nastąpiło w Zakopanem.
I jak tu się nie cieszyć z perspektywy kolejnej wycieczki?

 

 

Uroczysta Msza Święta i poświęcenie nagrobka w Będzinie.

 

5 października poczet naszej szkoły wraz z uczniami klasy I został zaproszony do wzięcia udziału w uroczystości poświęcenia pomnika straconego w Będzinie w 1946 r. Józefa Pawlika - żołnierza Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

Integracja w Białym Dunajcu

W dniach 21.09-23.09.2016 roku  klasa 1a i 1d wyjechały na wycieczkę integracyjną do Białego Dunajca. Przez 2 dni czynnie spędzaliśmy czas przemierzając  Tatry. W środę spacerowaliśmy w Dolinie Strążyskiej, doszliśmy nawet do wodospadu Siklawica, we czwartek zaliczyliśmy Dolinę Kościeliską i doszliśmy do schroniska na Hali Ornak. W piątek byliśmy na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym  Brzyzku w Zakopanem

Czytaj więcej...

OSOBLIWOŚCI OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły, którzy szczególnym zainteresowaniem darzą fizykę, mieli okazję spotkać się z nią jeszcze bliżej. Tego dnia odbyła się wycieczka do Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Były tam organizowane wykłady pod hasłem "Osobliwości Świata Fizyki". Tematy, które poruszono dotykały rożnych dziedzin naszego życia i pokazywały, jakie reguły rządzą otaczającym nas światem. Grupa z naszej szkoły odwiedziła wszystkie trzy pracownie tematyczne  - "Siły Wszechświata”, „Zasady zachowania w mechanice”, „W równowadze”.  

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych

"Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki." - Albert Einstein.
W dniu 27 września 2016r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym dołączyli do pokolenia Gens Copernici.
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie od zawsze kultywuje tradycję nauki, która wyznacza świadomość poznania świata. W 115 letniej historii naszej szkoły, mamy wielu wybitnych absolwentów - m. in. naukowców, sędziów, lekarzy. Ich osiągnięcia dowodzą, że wiedza jest tarczą człowieka. Bez niej nic nie jest istotne.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie "Quo Vadis"

W środę 21 września 2016 r. I LO im. M. Kopernika dołączyło do akcji "Narodowe czytanie 2016". Znamienici goście, tacy jak pani naczelnik Wydziału Oświaty i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Będzinie Renata Zmarzlińska-Kulig, ksiądz Grzegorz Maciejewski oraz naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, pan Roman Goczoł,  nauczyciele oraz uczniowie zaangażowali się w czytanie dzieła Henryka Sienkiewicza pt: "Quo Vadis".  Jest to jedno z jego najbardziej znanych i docenionych dzieł.  Warto go poznać, do czego przekonywali czytający.  Akcja pod patronatem Prezydenta RP.

Zdjęcia w galerii.