Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Rok szkolny 2014/15

Nagrody Absolwentów - rocznik 1998

Już po raz piąty nagrodzeni zostali wyróżniający się przyrodnicy i matematycy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.
Fundatorami nagród są Absolwenci Kopernika - rocznik 1998 oraz ich przyjaciele. Pragną Oni wspierać swoich młodszych kolegów, dla których pogłębianie wiedzy jest prawdziwą pasją, ale przede wszystkim dzielić się z nimi swoim sukcesem, którego źródłem jest Kopernik.

Wyróżnieni, którzy mają nadzieję stać się godnymi spadkobiercami ich życzliwości i wrażliwości na drugiego człowieka, podejmują różne zadania. Sprawdzają się w rywalizacji w wielu konkursach, począwszy od szkolnych i powiatowych aż po międzynarodowe (Kangur, Lwiątko, Matematyka bez granic). Współpracują z wyższymi uczelniami – AGH, Politechniką Śląska, Uniwersytetem Śląski, Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Nauki i Badań Interdyscyplinarnych, Fundacją Edu-Res.   Biorą udział w różnorodnych warsztatach, rozwijając swoje umiejętności. Najważniejsze wydaje się jednak, że potrafią, wzorem swoich darczyńców, dzielić się wiedzą z innymi – sami tworzą, organizują i przeprowadzają warsztaty dla młodszych kolegów.
Tacy właśnie są Ci, którzy uzyskali nagrody w bieżącym roku szkolnym. 
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że zaszczytne wyróżnienia uzyskali:
Najlepszy Fizyk – Sebastian Krajewski, Wiktor Batko

Najlepszy Chemik – Katarzyna Zięba, Michał Machura

Najlepszy Matematyk – Milena Korusiewicz, Andrzej Deja

Najlepszy Biolog – Klaudia Zbrońska

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Z całego serca dziękujemy Fundatorom. Jest nam niezwykle miło, że pamiętacie o szkole i zechcieliście przyczynić się do wspierania młodych talentów.