Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Bycie aktorem to wielkie zadanie

Bycie aktorem to wielkie zadanie. Pokazywać świat w wielu odsłonach, to wymaga wyjątkowych umiejętności.  Słowo, gest , ruch   wyzwalają magiczną siłę przekazu teksu.  Nasi aktorzy:  Paulina Harhaj, Nikola Jura, Paulina Markiewicz, Kinga Nykiel, Aleksandra Zięba, Karolina Hołobud, Oskar Bugaj, Piotr Sikora, Kacper Latos, Jakub Sambor, Jędrzej Czapla - uczniowie ze Szkolnego Teatru Twarze zmierzyli się z najbardziej wymagającą publicznością, jaką są dzieci. 17 czerwca w Pałacu Mieroszewskich  grali spektakl dla przedszkolaków.
„Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka…” Dzieci mogły zobaczyć umiejętności aktorskie oraz lalkarskie, bo aktorzy grali także marionetkami, co jest wpisane w tradycję naszego miasta przez Teatr Dormana. Dzieci  bardzo żywo reagowały na  spektakl, który tak bardzo  spodobał się młodym widzom, że nie chciały  wracać do przedszkola.  Aktorzy znakomicie wcielili się w role bohaterów przedstawienia.  Na zakończenie spektaklu wspólnie zaśpiewano „Kaczkę Dziwaczkę”. Przed  naszymi aktorami kolejne spektakle, na które serdecznie zapraszamy!