Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Asy Kopernika

Kto raz wszedł i poczuł magię Kopernika, nigdy mentalnie nie opuści tego miejsca.
Dowodem silnej więzi są absolwenci rocznika 1998. Nasi starsi koledzy wspierają młodszych uczniów „Kopra”. Od 2011 roku z własnej inicjatywy fundują nagrody dla najwybitniejszych matematyków, fizyków, biologów, chemików, geografów, fascynatów eksperymentów i badań naukowych.
To nie tylko wyróżnienia dla młodych geniuszy, ale przede wszystkim znak przyjaźni międzypokoleniowej.
Obecni uczniowie wynikami maturalnymi i karierą naukową spłacają dług wdzięczności.

Stypendysta z 2011 roku Łukasz Merta uzyskując na maturze matematyki rozszerzonej 98% zapewnił sobie czołowe miejsce na międzyoddziałowych studiach matematyczno – przyrodniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Katarzyna Jasińska stypendystka 2012 roku uzyskała 92% z chemii rozszerzonej i 93% z biologii rozszerzonej i obecnie studiuje medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej koleżanka z roku Iwona Szymiec – stypendystka z 2012 roku również może pochwalić się doskonałymi wynikami egzaminu maturalnego: 88% z chemii rozszerzonej i 92% z biologii rozszerzonej. Również pozostali laureaci nagród rozwinęli skrzydła. Rafał Jawoszek studiuje fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Dominika Olbrych, Paweł Dybowski i Klaudia Bujak wygrali ogólnopolski konkurs „Lokomobila, czyli machina z duszą.”. Igor Kotuła uzyskał prestiżowy tytuł „Śląski As”, który był owocem sukcesu w XXII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym. Magdalena Wojtowicz to finalistka konkursów matematycznych.
Wiktoria Wojtowicz systematycznie przygotowuje i prowadzi warsztaty chemiczne. Damian Latkowski jest finalistą XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Geograficznego.

Dziękujemy zarówno darczyńcom, którzy wykazują się niezwykłą dojrzałością, wrażliwością i bezinteresownością, jak i wyróżnionym którzy potrafią rozsądnie zainwestować w siebie.

To właśnie nas wyróżnia! Wyjątkowi uczniowie, którzy stają się wspaniałymi ludźmi!

Miło nam ogłosić, że w roku szkolnym 2013/2014 nagrody o wartości 400 zł otrzymują:

  • matematyka : Aleksander Kubat i Magdalena Wojtowicz,
  • fizyka: Izabela Klusa i Aleksandra Kozieł 
  • chemia: Igor Kotuła i Wiktoria Wojtowicz
  • geografia: Damian Latkowski