Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

W dziełach swoich...

 

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ukazała się książka autorstwa dr inż. Doroty Starościak pt. „W dziełach swoich...” Przemysłowcy i społecznicy Zagłębia Dąbrowskiego w XIX i XX wieku". Publikacja ta poświęcona jest rodowi Skarbińskich, który był związany z naszą szkołą. W okresie tzw. zaborów oraz dwudziestolecia międzywojennego Stanisław Marian Skarbiński (1856-1925) był prezesem Rady Opiekuńczej 7-klasowej Szkoły Handlowej Zgromadzenia Kupców w Będzinie (obecny "Kopernik").  Zapraszamy do lektury...