I LO im. M. Kopernika w Będzinie  Szkołą Odkrywców Talentów"

Z nami do sukcesu!

Z przyjemnością informujemy, że I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie otrzymało tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Szkoła została doceniona m.in. za osiągnięcia w kształceniu uzdolnionej młodzieży, opracowanie i wdrożenie nowatorskich programów nauczania oraz współpracę z uczelniami wyższymi. Uczniowie szkoły odnoszą znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych i artystycznych oraz w zawodach sportowych.

Tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów” przyznało "Kopernikowi” m. in. za działania w zakresie aktywności obywatelskiej oraz sukcesy szkolnego wolontariatu.
O tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” mogą ubiegać się placówki, które wyróżniają się pracą z uczniami utalentowanymi, przyczyniając się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji: www.ore.edu.pl