Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2018. I i III miejsce dla I LO w Będzinie

24.01.2018 r. miała miejsce kolejna edycja konkursu cieszącego się zainteresowaniem uczniów powiatu będzińskiego. Rzecz jasna,  byli wśród nich licealiści z I LO. 
Zanim przystąpili do rywalizacji  w konkursie na szczeblu powiatowym, wcześniej zmagali się z trudnym tekstem dyktanda na etapie wewnątrzszkolnym. Mistrzyniami ortografii okazały się dwie uczennice: Agnieszka Tyrała z klasy III c i Katarzyna Mazurska z klasy I d. One właśnie reprezentowały I LO w finale konkursu. 

Z konkursowym dyktandem poradziły sobie „śpiewająco”- Agnieszka powtórzyła zeszłoroczny wynik - zajęła III miejsce, a Katarzyna ulokowała na najwyższym stopniu podium.
Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uczniowie I LO również potwierdzą swoją troskę o poprawność i piękno języka polskiego.