Kopernik humanitarny, czyli nasza współpraca z PAH:)

W dniach 8-10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w warsztatach „Szkoła Humanitarna PAH (Polska Akcja Humanitarna). Szkolenie odbyło się w Białobrzegach k/ Warszawy. Udział wzięło 15 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (byliśmy jedyną z naszego regionu). W czasie 3-dniowych warsztatów zapoznaliśmy się z sytuacja krajów globalnego południa oraz sposobami walki ze stereotypami. Warsztaty obejmowały: wykłady, prezentacje, gry symulacyjne, spotkania z ekspertami.
Projekt będzie realizowany w ciągu całego roku szkolnego.