Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Erasmus + Pierwsze zadanie za nami!

Pierwsze zadanie za nami! Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i dostarczenie prac w terminie. W tym zadaniu uczniowie musieli przeprowadzić ankietę dotyczącą miejsca zamieszkania. Łącznie przeprowadzono ją na 33 osobach, w tym 4 mężczyznach i 29 kobietach. Ankietowano osoby , w wieku 40-60 lat, jak i również niewiele starsze od nas, w przedziale wiekowym 18-25.

Czytaj więcej...

Jak zostać wirtuozem wystąpień publicznych

Umiejętność autoprezentacji oraz wystąpień publicznych to niezaprzeczalnie cechy dobrego przedsiębiorcy. Właściciel firmy swoim działaniem (świadomym oraz nieświadomym) reprezentuje Firmę w całej sferze komunikacji – począwszy od kontaktów z mediami, poprzez tworzenie pozytywnego wizerunku w otoczeniu konkurencyjnym, kończąc na komunikacji bezpośredniej z klientem. O tym jak trudno wystąpić przed publicznością mogli się dzisiaj osobiście przekonać uczniowie klasy 1d uczestnicząc w warsztatach w WSB w Dąbrowie Górniczej zorganizowanych w czasie trwania światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Gramy już w tę sobotę 18.XI

Aby wziąć udział w koncercie, należy dokonać przelewu w wysokości 15 zł na konto fundacji Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie i okazać elektroniczne lub papierowe potwierdzenie przy wejściu do Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

Można to zrobić na kilka sposobów:
- dokonać przelewu już w teraz, zapisać potwierdzenie i wydrukować lub okazać je na urządzeniu mobilnym w Teatrze Dzieci Zagłębia,
- dokonać przelewu na laptopie przy punkcie wymiany potwierdzenia na cegiełki,

Czytaj więcej...

Warsztaty językowe W KOPERNIKU

Dnia 8 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się wykład z języka angielskiego dotyczący różnych sposobów zwracania się oraz różnic językowych, które mogą często prowadzić do problemów komunikacyjnych między Polakami a Brytyjczykami. Część wykładu poświęcona była stereotypom na temat Brytyjczyków, pojawiły się też różnice w odczytywaniu i interpretacji idiomów oraz śmieszne wpadki tłumaczy……Zajęcia prowadziła dr inż. Karolina Lubieniecka - Kocoń z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej...

Święto Odzyskania Niepodległości – uroczysta akademia w naszej szkole

W dniu 10 listopada 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbyła się  uroczysta akademia  upamiętniająca 11 listopada Dzień Odzyskania Niepodległości.  Uczniowie klas pierwszych i drugich pod kierunkiem dwóch pań polonistek mgr Katarzyny Latos i mgr Moniki Antosik przygotowali montaż słowno – muzyczny prezentujący drogi do niepodległości ojczyzny.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili pan Sebastian Szaleniec – Wicestarosta Będziński, pani Agata Fazan – Sekretarz Powiatu Będzińskiego oraz pan Roman Goczoł – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Będzinie.

Czytaj więcej...

Uroczystość nadania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Dnia 8 listopada 2017r  w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbyła się uroczystość nadania Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów z terenu objętego kuratelą Delegatury w Sosnowcu. Po raz pierwszy to wyjątkowe wydarzenie  odbyło się na terenie powiatu będzińskiego. Wśród zaproszonych gości znalazł się pan Arkadiusz Watoła - Starosta Będziński oraz Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty.

Czytaj więcej...

Podkategorie