Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Zawody piłki siatkowej

 
 
 
23.01. 2018 r. odbyły się zawody piłki siatkowej. Reprezentacja naszej szkoły  awansowała z I miejsca do kolejnego etapu na szczebel rejonowy.
 
Gratulujemy  :)
 

XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii 2018. I i III miejsce dla I LO w Będzinie

24.01.2018 r. miała miejsce kolejna edycja konkursu cieszącego się zainteresowaniem uczniów powiatu będzińskiego. Rzecz jasna,  byli wśród nich licealiści z I LO. 
Zanim przystąpili do rywalizacji  w konkursie na szczeblu powiatowym, wcześniej zmagali się z trudnym tekstem dyktanda na etapie wewnątrzszkolnym. Mistrzyniami ortografii okazały się dwie uczennice: Agnieszka Tyrała z klasy III c i Katarzyna Mazurska z klasy I d. One właśnie reprezentowały I LO w finale konkursu. 

Czytaj więcej...

SUKCES ma twarz FILIPA!

Filip Kołomyjec zakwalifikował się do udziału w pilotażowym programie tutorskim dla najzdolniejszych uczniów w naszym województwie. Projekt jest realizowany przez Uniwersytet Śląski (fizyka) oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (ŚMCEBI).
Projekt obejmuje przede wszystkim:

  • opiekę tutorską pracownika naukowo-dydaktycznego ŚMCEBI, którego zainteresowania badawcze są zbieżne z zainteresowaniami i zdolnościami ucznia,
  • prowadzenie projektu naukowego pod opieką tutora,
  • możliwość udziału w wykładach na kierunku informatyka stosowana,
  • zajęcia warsztatowe,
  • obóz naukowy.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że udział w projekcie dostarczy niezapomnianych wrażeń i będzie inspiracją do dalszego rozwoju naukowego.

Konkurs GEOMATI 2018

I LO im. Mikołaja Kopernika serdecznie zaprasza młodzież gimnazjalną do wzięcia udziału w VI edycji Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno – Geograficznego. 

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności matematycznych i geograficznych, oraz międzydyscyplinarna operatywność zdobytej wiedzy. Zadania konkursowe będą obejmowały umiejętności matematyczne w treściach geograficznych.
Konkurs odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 w I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.
Honorowy patronat nad konkursem objął WNOZ UŚ, Instytut Matematyki UŚ, oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne.

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie

23 stycznia 2018 r. w naszym liceum odbyły się warsztaty dla uczniów na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych oraz zagrożenia czadem. Panowie strażacy z Komendy  Powiatowej Straży Pożarnej w Będzinie informowali uczniów o bezpiecznych zachowaniach w czasie zabaw zimowych oraz pokazywali na przywiezionych przez siebie fantomach jak skutecznie udzielać poszkodowanym pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Warsztaty dziennikarskie – być dziennikarzem telewizyjnym czy prasowym?

19 stycznia grupa uczniów klasy Id uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Mieliśmy okazję poznać dziennikarkę TVP Katowice – p. Lidię Tarczyńską, która w bardzo interesujący sposób przekazała nam tajniki pracy dziennikarza telewizyjnego. Podczas warsztatu nie zabrakło też elementu pracy przed kamerą (czego doświadczył nasz kolega Kacper). Wizerunek, pierwsze wrażenie i poprawny język to jedne z najważniejszych elementów w pracy dziennikarza.

Czytaj więcej...

SIATKARZE Z KOPERNIKA NAJLEPSI W POWIECIE

 

18 stycznia 2018 r. podczas Licealiady w piłce siatkowej  reprezentacja chłopców z „Kopra” zdeklasowała rywali i uzyskała awans z I miejsca do dalszych rozgrywek rejonowych.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Podkategorie